Palīgi dzīves ceļu ejot.

 Kundalini joga. 

Kundalini Joga ir sena slepena mācība, ko Jogijs Badžans  uzdāvināja visiem, kas vēlas būt veseli un paši veidot, un vadīt savu dzīvi apzināti. Šī joga manā dzīvē ir mainījusi mani un manu dzīvi, dzīves uztveri, kas mēs esam un ko mēs šeit darām uz zemes. Kāda ir sievietes un vīrieša loma mūsdienās pašā pirmsākumā.  Pirmajā mācību vakarā satiekoties ar kursa biedriem un skolotājiem man bija sajūta, ka esmu beidzot mājās, tāda patīkama, pazīstama māju sajūta. Ar Jogu esmu pazīstama  jau 6 gadus. Un  3,5 gadus dalos savā pieredzē un mācībās par Kundalini Jogu dažādās pilsētās. Šajā jogā katrs var atrast kaut ko sev, ar ko strādāt ikdienas praksē sevis harmonizēšanai veselības uzlabošanai, atjaunošanai fiziskajā, mentālajā, garīgajā plānā. Tā var būt kāda meditācija, vai krija (vingrojumu komplekss) tā ir diognāldarbība mūsu zemapziņā, vai pranajāma (elpošanas meditācija), ko varam veikt pat mašīnā braucot vai sēžot birojā. Kundalini joga ir ļoti daudzveidīga un piemērota mūsdienu steidzīgajam ritmam, visos dzīves gadījumos. Nodarbības notiek  Ogrē, Lielvārdē. Grupās  Ogrē ir 3 cilvēki Lielvārdē līdz 15 cilvēkiem ir iespējams. Kā arī ir iespēja privāti individuālās nodarbības veidot.
Par Jogu labs raksts 

Fiziskā ķermeņa stiepšana jogas praksē AIZSTIEPJAS tālu aiz stereotipa par to, ka cilvēks uz jogas paklāja stiepjas tādēļ, lai ieņemtu arvien sarežģītākas un augstu lokanību prasošas jogas pozas.   Fiziskā ķermeņa stiepšana, protams, nodrošina cilvēkam svarīgas un nepieciešamas funkcijas – muskuļu, cīpslu, saišu un vadu lokanību, elastību, kā arī kustību brīvību –  spēju bez sāpēm noliekties un pacelt kādu nokritušu priekšmetu vai aizšņorēt savus zābakus.   Taču fiziskā ķermeņa stiepšanas jēga jogas praksē izrādās daudz dziļāka – emocionāla, mentāla un enerģētiska.   Izjūtas, domas un emocijas, kuras pārņem cilvēku statiskas, fiziskas stiepšanās laikā, ir ārkārtīgi dažādas. Stiepjošās pozas tiek pildītas, sākot no 5 minūtēm līdz pat pusstundai un vairāk. Jo ilgāks ir pozā izturētais laiks, jo dziļāki cilvēka zemapziņas slāņi atsedzas, paverot brīnišķīgu pašizpētes lauku.   Jāpiebilst, ka fiziskā ķermeņa stiepšana notiek ne tikai prakses noslēgumā, apsēžoties uz grīdas. Stiepšanās izraisītie „blakus efekti” cilvēka psihē parādās arī citās statiskajās pozās, piemēram, stāvot Trīsstūra pozā, kurā ar trīcēšanu vai kādu citu pretestības izpausmi mēdz „signalizēt” taisni nostieptās kājas.   Tradicionālākās reakcijas, kuras izsauc statiska palikšana mierā un stiepšanās, ir no zemapziņas uznirstoša trauksme, nepacietība, dusmas un izjūta, ka notiekošais tracina. Praktizētājs, kurš ir ceļa sākumā un nespēj transformēt sevī aktivizējušās izjūtas, mēdz dusmīgi iziet no pozas. Šādā gadījumā viņā pašā mītošās dusmas joprojām paliek aktīvas, tās nav apzinātas un netiek transformētas. Tas pats attiecināms uz trauksmi, nepacietību un citām izjūtām.  
Jogas terapija stiepšanos iesaka praktizēt
 • cilvēkiem, kurus ikdienas situācijās ātri aizkaitina notikumi, kas nenotiek pēc viņu prāta un „šeit un tagad!”;
 • cilvēkiem, kuri ātri aizsvilstas dusmās, meklējot vainīgos ārpus sevis paša;
 • cilvēkiem, kuriem „viss krīt uz nerviem!”;
 • tāpat arī tiem, kuri „cepas”, „vārās” un „bubina” par „slikto pasauli” ilgtermiņā;
 • izteikti egocentriskiem cilvēkiem;
 • cilvēkiem, kuri cieš paši no savas tolerances un iecietības trūkuma;
 • cilvēkiem, kuri dažādās dzīves situācijās nav apguvuši pieņemšanu un pazemību, tādējādi joprojām ciešot un neizprotot cēloņu – seku virknes paši savā dzīvē;
 • tāpat arī cilvēkiem, kuri cieš no grūti pārvaramas emocionālas trauksmes, kuras cēlonis ir stresu un emociju novājināta veģetatīvā nervu sistēma. Šādu trauksmi mēdz papildināt paātrināts pulss, svīšana, trīce un citi veģetatīvās distonijas simptomi.
 
Fiziskā ķermeņa stiepšana ir cieši saistīta ar cilvēka spēju pieņemt.
 
 • Iesākumā pieņemt to, ka, iespējams, es pats esmu nepieņemošs un neiecietīgs. Ka neesmu pazemīgs. Psihoterapijā teiktu – pieņemt pašam savu „ēnu”.
 • Pieņemt pašam sevi kā īpašu, vienreizēju un neatkārtojamu Dabas brīnumu!
 • Ar pateicību pieņemt savu fizisko ķermeni, nesalīdzinot to ar otra cilvēka ķermeni („Redz, kā viņš tik dziļi nostiepies!”).
 • Pieņemt to, ka dzīves plūdums nav ar varu un ātri sakārtojams.
 • Pieņemt, ka dzīvē ir lietas, kuras es nekad nespēšu ietekmēt un mainīt. Piemēram, to, ka mēs visi reiz nomirsim.
 • Pieņemt to, ka otrs domā un rīkojas savādāk, nekā es.
 • Pieņemt, ka ego bez mīlestības nespēj veikt izmaiņas sevī un savā apkārtnē.
 • Pieņemt sāpes savā fiziskajā ķermenī, tā palīdzot tām kļūt mazākām.
 • Un vēl un vēl, un vēl…….. pieņemt. Caur pieņemšanu mācoties mīlēt, izprast un piedot.
 
 
Pieņemšana prakses un dzīves laikā kļūst iespējama,vispirms mācoties iekšēju atslābināšanos un izplešanos.
Iekšēja un ārēja nomierināšanās tām seko jau pavisam dabiski. Lai cilvēks spētu sevī uzņemt un pilnībā pieņemt notiekošo, pasauli un cilvēkus, viņam pašam vispirms ir jāizplešas un jāatveras.
 
Stiepšanos, ķermeņa elastību bieži mēdz salīdzināt ar cilvēka prāta elastību. Jo lokanāks, elastīgāks ķermenis, jo elastīgāks un dzīvi pieņemošāks prāts. Jo vairāk cietu, stīvu, kontrolējošu un kategorisku emociju un attieksmes, jo stingrāks un neelastīgāks ir cilvēka fiziskais ķermenis. Un jo vairāk tajā ir dažādu fizisku sāpju.
 
Ir būtiski apzināties, ka lokanība nenozīmē mēģinājumus ar varu izstiept savu ķermeni tā, lai ieņemamā poza līdzinātos blakus esošā praktizētāja jeb fotogrāfijās redzētajai pozai. Elastības vairošana notiek tikai attiecībā pašam uz sevi. Piemēram, pēc ilgu gadu prakses es pats izjūtu, ka varu pastiepties pāris centimetrus tālāk, dziļāk, izdarīt to ar pavisam citu emocionālo attieksmi. Arī šis ir viens no terapeitiskajiem stiepšanās pozu aspektiem – spēt nesalīdzināt sevi ar kādu citu. Apzināties un priecāties par īpašo, par individuālo!
 
Stiepšanās praksi, kuras laikā tiek transformētas cilvēku pašu saindējošas emocijas, iespējams dēvēt arī par mentālu attīrīšanos. Tas nozīmē, ka stiepšanās atbrīvo dažādas fiziskas sāpes cilvēka ķermenī, kuru iemesls bijis pašsaindējošas emocijas, piemēram, neiecietība un vainošana.
 
Apzināta stiepšanās prakse ir cilvēka individuālās jeb ego apziņas izplešanas process.
 
Kā iespējams „trenēt” pieņemšanu prakses laikā?

Atrodoties jogas pozā, kura izraisa muskuļu trīcēšanu, „gaismā iznāk” stīvās ķermeņa vietas un tām sekojošās emocijas, kuras ir iespējams apzināti vadīt un transformēt – kā fiziski, tā emocionāli, un līdz ar to arī enerģētiski. Enerģētiski, tas nozīmē – atslābinātajās un izstieptajās vietās atjaunojas brīva gaismas plūsma cilvēka pirmajā smalkajā – prāniskajā jeb ēteriskajā ķermenī.   Iekšēja izplešanās un pieņemšana ir vārdos grūti aprakstāms stāvoklis, kurā iespējams nonākt, pašam sev dažādi piepalīdzot.Pirmais spēcīgais un iedarbīgais līdzeklis nonākšanai „pašam sevī”, no kurienes tad arī izriet atslābināšanās un pieņemšanas spēja, ir elpošanas prakse.   Lai transformētu emocionālu mutuļošanu un nomierinātu fiziskā ķermeņa pretestību stiepšanās laikā, iespējams veikt dziļu, mierīgu diafragmas elpu, īpašu uzmanību pievēršot garai izelpai, kuras laikā tiek praktizēta ujjayi jeb „okeāna” elpošanas tehnika. Mirklī, kad šķiet, ka vairs nav ko izelpot, ir iespējams, ievelkot vēdera lejasdaļu, izelpas noslēgumu vēl kādu laiku paildzināt. Dažu minūšu elpošana šādā ritmā izraisīs pirmo nepieciešamo fizisko un mentālo atslābumu.   Cilvēka fiziskais ķermenis kļūst paļāvīgāks tieši garas izelpas laikā.   Vēl viens līdzeklis prāta un ķermeņa nomierināšanai stiepšanās sākumposmā ir elpas aizturēšana, paralēli pozai domājot par maksimāli iespējamu sejas muskuļu (žokļa) atslābināšanu. Praktizētājs, ejot stiepjošā pozā, ieelpo „ar diafragmu”, aiztur elpu, un pēc ieelpas šajā laikā domās atrod tās ķermeņa vietas, kuras „protestē”. Domās un emocionāli stīvo vai trīcošo vietu samīļojot un pieņemot, iespējams tajā iepludināt paļaušanās (siltu, plūstošu) enerģiju. Garas izelpas laikā iespējams izelpot caur „saspazmoto”  vietu, domās no tās izelpojot arī uznirušās (dusmīgās, niknās, nepacietīgās, trauksmainās u.c.) emocijas. - Stiepšanās praksei labi piemērota ir „trīs soļu tehnika”- apzinies, pieņem, ļaujies! Transformēšanas procesā liela nozīme ir spējai notiekošo vispirms apzināties un novērot (kā fiziski, tā emocionāli).   Cilvēki, kurus iedvesmo un kuriem palīdz afirmācijas, stiepšanās laikā var sev ar iedvesmu domās atkārtot: es pieņemu, es izplešos, es ļaujos, es paļaujos, es nomierinos, es plūstu utt.   Stiepšanās, kuras laikā cilvēks pakāpeniski nonāk dziļā mierā un tuvu pats sev, ir laiks, kurā iespējams praktizēt arī dziļas sarunas pašam ar sevi, ar savu ķermeni, skaitīt lūgšanu vai sev pašam vien zināmu, mīļu tekstu.   Cilvēka ķermenim, katrai tā šūnai piemīt atmiņa, un cilvēka smadzenes ir pārstrukturējamas – tajās ir iespējams izveidot jaunus, cilvēkam pašam veselīgākus reaģēšanas un attieksmes veidus (neironus ceļus). Tādēļ cītīga un apzināta stiepšanās prakse ir brīnišķīga vieta, kura pieņemšanas spēju no jogas paklāja ienes arī viņa ikdienā.   Stiepšanās prakse, tāpat kā visa jogas prakse, izrādās dziļi dziedinoša un veido harmonisku rezonansi ne tikai cilvēka dzīves un sevis paša uztverē, bet arī viņa līdzcilvēkos un apkārtnē. - 

See more at: http://www.slowyogalife.com/stiepsanas-un-pienemsana/#sthash.zSBaWi8A.Df7Sczx5.dpuf

Kriståla trauki, Tibetas dziedinošie trauki,  Kristāla Čakrafons ,Koshi, Gongi, skaņas terapija, balss vibrācijas spēks


Skaņas masāža ar dziedinošajiem traukiem Harmonijas Istabā .Skaņa ir visa pirmsākums. Tā ir viena no dievišķās radīšanas un mīlestības izpausmēm. Skaņa ir enerģija, un, darbojoties ar to, dziedot vai dungojot, vairojas mīlestības apjoms. Un mīlestība dziedina…Seansa laikā skaņu viļņu iedarbībā tiek panākta dziļa organisma relaksācija, fiziskais ķermenis un dvēsele harmonizējas, mostas organisma iekšējās enerģijas, kas sekmē organisma pašatveseļošanos un atbrīvošanos no stresa. Skaņas mērķis- savienot sevi ar sevi, sevi- ar citiem, sevi- ar pasauli, Visumu, Dievu. Lai mēs varētu atklāt savu patieso būtību. Skaņas terapija ir dabīga metode, kas pielietota jau tālā senatnē un pildīja dziedinošās funkcijas.  Skaņu terapijas galvenais elements ir rezonanse. Ja kāds rezonē ļoti spēcīgi, tas spēj ietekmēt arī citus. Rezonanses princips nosaka- mēs varam saskarties tikai ar tādām frekvencēm, kādās atrodamies paši. Domāšanas ietekmē smadzenēs rodas elektriskie impulsi. Tos iespējams izmērīt hercos. Šie smadzeņu elektriskie impulsi iespaido visu organisma darbību. Savukārt skaņu izmanto, lai šo procesu līdzsvarotu.

Terapeitiskie aspekti:

 • Līdzsvaro elpošanu, pulsu, sirdsdarbību,
 • Samazina asinsspiedienu, depresijas ārstēšana
 • Regulē ķermeņa temperatūru, līdzsvaro enerģētiko centru (Čakru) darbību
 • Mazina muskuļu spriedzi  un koordinē kustības,
 • Regulē hormonu darbību, mazina fiziskā un emocionālā stresa radīto  ietekmi
 • Aktivizē imūnsistēmu, veicina harmonisku dziedzeru darbību
 • Stimulē gremošanas sistēmu,
 • Līdzsvaro smadzeņu darbību, iedarbojas uz nervu sistēmu, mazina trauksmi
 • Uzlabo atmiņu un mācīšanās spējas,
 • Maina laika uztveri un izpratni,
 • Paplašina apziņu, relaksē prātu
 • Veicina vispārēju miera, līdzsvara harmonijas sajūtu.

Dabīgo instrumentu  skaņas terapijas metodē   Tibetas dziedošos  traukus pielieto, lai palīdzētu ārstēt daudzas  gan  ar veselību saistītas problēmas ( stresa, hroniska noguruma, sāpju,depresijas gadījumos),  gan psihoterapijā – palīdzot emocionālā stresa gadījumos, uzlabojas atmiņa, parādās enerģija, vairojas prieks, atveras radošums un dziļi personiski atklājumi. Tibetas dziedošie trauki ir kā mazi gongi, kuru dziedājums pamazām pārņem cilvēka prātu un notiek dziļa dziedinoša relaksācija. Saplūšana ar Tibetas dziedošo trauku skaņām ir meditācija, kas pieejama katram cilvēkam. Ir tikai jāapguļas un jāļauj sevi piedzīvot un izjust skaņā.

Vēl viens lielisks palīgs manā dzīvē, Paldies Alicijai un Ričardam Eiliakas, par šiem brīnišķīgajiem piedzīvojumiem Visuma skaņās.  Skaņai, jeb kādai vibrācijai ir milzīgs spēks ko mēs ļoti bieži pat neapjaušam un neapzinamies. Visa pasaule vibrē, māte Daba , Visums, viss dzīvais nemitīgi vibrē, dziedot mums savas dziesmas un šedevrus. Mūsu pašu balss ir milzīgs instruments ar kuru mēs spējam dziedināt sevi un citus, to es apzinājos balss atīstības skolā "Prieks Skanēt " pie lieliskajām mirdzošajām pasniedzējām no Krievijas Gaļinas Parfenovas un Olgas Anisimovas Baltijas Pedagoģijas Akadēmijas Nopelniem bagatās pasniedzējas, Pirmās pakāpes diplomātes starptautiskā konkursā UNESCO 2010.g par unikālu autordarbu stradājot ar skaņu un balsi , un ieguldījumu cilvēka harmoniskā atīstībā. Krievijas Psiholoģijas un Psihoterapijas Asociacijas biedres.pēc 6 moduļu apmācības kursa šeit Latvijā.  Īpaši šīs iegūtās prasmes novērtē bērni gandrīz katru vakaru pirms miega. Viens no skaistākajiem piemēriem par mūziku mums apkārt ik mirkli šeit -  Sienāzītis debesu koris 


Baha ziedu terapija

Vēl viens lielisks palīgs manā un manas ģimenes dzīvē. Mana personīgā pieredzē viens no ātrākajiem rezultātiem lietojot Baha Ziedus. Manai mazajai māsai  bija liela alerģija itkā no zemenēm tad no šokolādes. Milzīgas sāpīgas niezošas  pumpas. Viņa bija ciemos pie manis 3dienas. Vadoties pēc grāmatas un pašas izjūtam , intuīcijas uztaisiju viņai Baha ziedus, jau nākamajā vakarā  bija labāk, vairs neniezēja un teršajā  dienā jau ēadām zemenes  šokolādi. Protams katram un katrai situācija vai problēmai ir savs laiks, citam paiet  gads citam pus gads citam 1 mēnesis vai nedēļa, tas ir ļoti individuāli. Man ir vēl vairāki personīgie pieredzes stāsti, šis bija viens no spilgtākajiem. Baha Ziedi darbojās neatkarīgi vai cilvēks tic vai netic Baha ziedi viennozimīgi palīdz dažādās dzīves situācijās , pat citreiz tādās, kur ārsti atmet ar roku. Vai arī vienkārši vēlaties iemantot iekšēju mieru un labu miegu.  

 Individuālās konsultācijas, kā arī ģimenes konsultācijas. Pieteikšanās zvanot man. Rīgā, Ķegumā, Ogrē, Lielvārdē.

Var iepazīties ar Baha Ziedu terapiju mājas lapā zemāk links.

Baha Ziedi