Gongs ir sens spēcīgs un sakrāls meditatīvs instruments. Tā skaņu vibrācijas atbilst Visuma frekvencēm un rezonē ar cilvēka organisma vibrācijām, atjaunojot tās sākotnējā dabiskajā līdzsvarā. Tā ir Visuma un mātes dabas skaņa, kas rodama katrā no mums. Mēs pastāvīgi atrodamies Zemes un Visuma vibrācijās, lai gan šīs skaņas nesadzirdam – tomēr jūtam un atpazīztam šūnu līmenī. Tieši skaņa kopā ar vibrāciju uzlabo organisma iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību, veic tādu kā slēdža lomu starp simpātisko un parasimpātisko nervu sistēmu, palīdz atbrīvoties no bailēm (īpaši no nāves bailēm), aktivizē jūtu centrus, atjauno šūnas, veicina reģenerācijas procesus šūnās orgānos. Austrumu medicīna uzskata, ka slimību cēlonis ir bloķēta enerģiju plūsma cilvēka organismā. Meditācijas laikā notiek enerģētisko kanālu atbloķēšana, kā rezultātā dzīvības enerģija brīvi plūst pa kanāliem, radot relaksējošu, nomierinošu stāvokli, kurā atjaunojas fiziskais ķermenis un dvēsele peld mīlestības vibrācijās, cilvēks atkal jūtas vesels un laimīgs piepildīts. Skaņu viļņu iedarbībā tiek panākta dziļa organisma relaksācija, fiziskais ķermenis un dvēsele harmonizējas, mostas organisma iekšējais spēks, enerģija. Pateicoties dziednieciskajai vibrācijai, kas iet cauri visam ķermenim, paaugstinās pašizveseļošanās iespējas, tiek atraisīti enerģētiskie bloki, uzlabojas cilvēka organisma imūnsistēma.

Mūsdienās skaņu terapeiti izmanto gongus un citus senus instrumentus, lai palīdzētu ārstēt dazādas saslimšanas kā piemēram mugurkaula, locītavu slimības, galvassāpes, migrēnu, veģetatīvo distoniju, bezmiegu un atrisinātu daudzas citas ar veselību saistītas problēmas. Gongu terapija ir arī lielisks pielietojums psihoterapijā, risinot krīzes situācijas, palīdzot stresa un paaugstinātas spriedzes situācijās un to izraisīto seku dziedināšanā.
Gongu skaņas ārstnieciskā iedarbība maina apziņu un rada dziļu mieru, dāvā labsajūtu un veselību, uzlabojas atmiņa, parādās enerģija, vairojas prieks, atveras radošums un tiek rasti dziļi personiski atklājumi. Gongu un Tibetas trauku skaņām ir dziļa ietekme personīgās transformācijas un garīgās izaugsmes ceļā. Gadu gaitā ir veikti daudzi pētījumi, kas pierāda gonga skaņu efektivitāti dažādu fizisku saslimšanu simptomu mazināšanā vai pilnīgā novēršanā. Gonga skaņa sniedz dziļu relaksāciju, attīra prātu un stimulē, nomierina nervu sistēmu, līdz ar to pārveido emocionālo stāvokli, kas ietekmē prāta darbību pozitīvi.
Arodoties harmonijā ar sevi, mums ir daudz brīvas tīras enerģijas, kas ļauj pārvarēt grūtības un izaicinājumus, mēs uzdrīkstamies mainīt savu ierasto darbību, mēs radām jaunas idejas un atveramies jaunai pieredzei. Kad esam harmonijā ar sevi, varam pieņemt grūtības un nepilnības kā jaunu pieredzi un iespēju augt.
Esam harmonijā ar sevi, esam atvērti Visuma, Dieva mīlestības vibrācijām un Visuma bioritmiem, kur nav baiļu un robežu. Visums ir absolūts un pilnvērtīgs, tam piemīt unikāla īpašība pašregulēt un pašatjaunot. Visums šīs zināšanas gatavs nodot mums visiem, ja mēs esam tām atvērti.

Gongu vibrācijas palīdz atbrīvot ķermeni, prātu un atvērties šīm zināšanām, skaņas caurauž visu cilvēka ķermeni. Toņi mainās no smalkiem un nomierinošiem līdz spēcīgiem skaņas viļņiem, piepildot un atjaunojot katru ķermeņa šūniņu. Iegremdēšanās gongu un Tibetas trauku skaņās ir meditācija, kas pieejama katram cilvēkam – cilvēks jūtas ieskauts dziedinošu skaņu un vibrāciju vilnī, skaņa pakāpeniski pārņem cilvēka apziņu, un notiek dziļa dziedinoša relaksācija \ meditācija.

Svarīgi ir gongu skaņām ļauties, pieņemot to pieredzi, kas nāk. Varbūt tā būs dziļa meditācija, varbūt vienkārši laba atpūta. Mēs vienmēr saņemam atbildi uz savām patiesajām iekšējām vajadzībām.

Gongs ir dziļš personīgās transformācijas un garīgās izaugsmes avots, tādēļ, pirms doties meditācijā, svarīgs ir nodoms. Meditācijas laikā notiek enerģiju sakārtošana, aktivizēšana , nodoms matrializējas daudz ātrāk.

Gadās arī ka ne vienmēr gongu relaksācija ir brīnumains un skaists lidojums, dažkārt meditācijas laikā aktivizējas kādi bloki, kurus iespējams atbrīvot tieši šajā brīdī , sākas tīrīsanās procesi, kur tam jāpieet ar sapratni un mīlestību pret sevi, dodot laiku un telpu transformācijai.